Blog

Najnowszy post
11/4/2021

Jaką rolę odgrywa nieświadomość w psychoanalizie

Nie dostrzegamy jej i nad nią nie panujemy, ale ma na nas ogromny wpływ. Trzeba jednak pamiętać, że nieświadomość jest dynamiczna i cały czas aktywna.

Czytaj dalej >>>
Wcześniejsze posty
2/4/2021

Psychoterapia a psychoanaliza

Może się wydawać, że terminy te stosujemy zamiennie, ale to dwie różne formy pomocy psychologicznej. Nie należy mylić też psychoanalizy z psychoterapią psychoanalityczną. No dobrze, to czym różnią się psychoterapia i psychoanaliza?

Czytaj dalej >>>
2/4/2021

Życie i śmierć Jacques’a Lacana

Psychiatra i psychoanalityk, Lacan to, pod wieloma względami, najbardziej kontrowersyjna postać w psychologii od czasów Freuda. Miał ogromny wpływ nie tylko na psychoanalizę, ale wiele innych dziedzin.

Czytaj dalej >>>
2/4/2021

Życie i śmierć Zygmunta Freuda

W Wiedniu przy ulicy Berggasse pod numer 19 znajdziemy piękną, odrestaurowaną kamienicę. To także Muzeum Zygmunta Freuda, bo to właśnie tutaj spędził ponad 40 lat praktykując i definiując psychoanalizę.

Czytaj dalej >>>
2/4/2021

Dlaczego poprzednia terapia się nie udała?

Okazuje się, że nawet 30-40% osób czuje, że ich pierwsza terapia nie przynosi pozytywnych efektów. A powodów dla tego stanu jest naprawdę wiele.

Czytaj dalej >>>
Klikająć „Akceptuj” zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na swoim urządzeniu w celu poprawienia użyteczności tej strony. Więcej informacji znajduje się w Polityce prywatności.